Однією зі складових частин систем водовідведення є каналізація. Вона призначена для видалення відходів життєдіяльності людини (твердих і рідких), а також стічних вод (дощових та господарсько-побутових) з метою їх подальшого очищення та повернення у водойми. Каналізація є невід'ємним елементом будь-якого сучасного будівництва, оскільки її відсутність вкрай несприятливо позначається загальної екологічної обстановці.
Існує три види систем каналізацій, залежно від місця її розташування, а також виконуваних функцій:
Внутрішня каналізація. З її допомогою здійснюється збір відходів та стоків усередині будівлі та їх подальше транспортування до зовнішньої каналізації. Внутрішня каналізація складається з водоприймальних приладів, до яких можна віднести раковини, унітази, ванни, душові піддони та водозбірні вирви. А також із системи трубопроводів, вертикальних та горизонтальних. Крім цього, в системах внутрішньої каналізації присутні вентиляційні стояки.
Зовнішня каналізація. Ця система доставляє стічні води до очисних споруд. Зовнішні системи каналізацій можуть бути загальносплавними (збирають і дощову воду та господарські відходи), роздільними (приймають лише один вид стоків) та напівроздільні (стоки збираються окремо, але доставляються до загального колектора). Зовнішня каналізація це досить складна система, що включає трубопроводи, колодязі, септики, насосні станції і локальні очисні споруди.
Система очищення. Здійснює очищення стоків та їх подальше скидання у водойми.
Каналізації також можна розділити за характером збираних стоків на господарсько - фекальні, дощові та промислові системи.
Оскільки каналізаційні стоки є агресивним середовищем, до матеріалів з яких виготовляють системи каналізацій, пред'являються підвищені вимоги. Як правило, для цієї мети використовують чавун, поліпропілен, поліетилен, ПВХ та бетон. Рідше можна зустріти застосування кераміки та азбестоцементу.
Нормальна робота систем каналізації здебільшого залежить не від використовуваного матеріалу, а від правильного проектування та монтажу. Розведення каналізації обов'язково має здійснюватися з відповідним ухилом. Порушення кута ухилу, як у більшу, так і меншу сторону, згодом призведуть до непрацездатності каналізації. Так само дуже важливо підібрати для кожної системи відповідний діаметр труб та забезпечити доступ до різних ділянок системи для подальших ревізій та ремонту.