Системи лінійного водовідведення

Лінійне водовідведення. Системи поверхневого водовідведення Gidrolica – Київ та Україна.

У сезон дощів та танення снігу особливо актуальним стає питання відведення води з дорожніх покриттів, від будівель та споруд. Для запобігання затопленню доріг, тротуарів, прибудинкових та промислових територій облаштовується система лінійного водовідведення.

Лінійне водовідведення є мережею  заглиблених лотків (водозбірних каналів, жолобів – так званих зливоприймачів) та пісковловлювачів – ємностей, у яких затримується винесений потоком води пісок та дрібне сміття.

Водовідвідні лотки та пісковловлювачі закриваються спеціальними водоприймальними решітками, що не пропускають велике сміття. Дрібне сміття, листя, пісок, що проникають крізь решітки і затримуються пісковловлювачем, регулярно з нього вилучаються, запобігаючи засміченню каналізаційної системи. Пісковловлювач – своєрідний буфер між поверхневим водовідведенням та зливовою каналізацією. Пристрій лінійного водовідведення не вимагає серйозної підготовки поверхні, достатньо виконати плоскі ухили з двох боків до лінії водостоку. В результаті знижується ймовірність просідання ґрунту, скорочується довжина водовідведення, збільшується площа водозбору.

Що врахувати при побудові системи поверхневого водовідведення.

Щоб налагодити правильне (ефективне) поверхневе водовідведення, необхідно провести гідравлічний розрахунок на основі таких показників як площа території на якій облаштовується водовідведення, інтенсивність опадів у даній місцевості, коефіцієнт стоку та тривалість протікання дощових вод та ін. На підставі гідравлічного розрахунку проводиться підбір водовідвідних лотків за шириною, глибиною та іншими показниками, що визначають здатність водовідвідного каналу пропускати певний об'єм води за одиницю часу.

При підборі лотків та водоприймальних решіток обов'язково враховується місце облаштування водовідведення та передбачуване навантаження. Залежно від здатності витримувати навантаження, лотки та решітки поділяються на відповідні класи від A, B, C, D, E, F.

Правильно побудована система лінійного водовідведення — запорука успішного регулювання водостоку.

Серії поверхневого водовідведення ТМ Gidrolica

Активні фільтри