Захист та зміцнення ґрунту

Захист та зміцнення ґрунту. Матеріали для захисту та зміцнення ґрунту

Зміцнення ґрунту — важливе завдання, вирішувати яке доводиться не тільки власникам дач і ділянок, а й будівельним організаціям і підприємствам, які прокладають дорожні колії, облаштують берегову зону водойм, розширюють площу забудови та ін. Грунт схильний до ерозії, тобто руйнування та деформації. Дається взнаки вплив води, що розмиває грунт, вітру, життєдіяльності людей і тварин, використання машин. Тому для формування та збереження потрібного ландшафту він потребує додаткового зміцнення.

Захист ґрунту

Щоб захистити ґрунт від шкідливих впливів навколишнього середовища, зберегти в цілості укоси та ухили, застосовується безліч засобів, у тому числі: газонні та георешітки, геотекстиль, геомати, геосітки.

Георешітки – поширений та ефективний тип захисту ґрунту від розмиття дощами, вивітрювання, руйнування схилів. Являє собою стільникову структуру зі смуг геосинтетичного полотна, яка повністю заповнюється грунтом, бетоном, гравієм або щебенем.

Геотекстиль (геотканина) – це матеріал, що утворює в грунті фільтруючий, розділовий та армуючий шари. Це дозволяє надійно захистити ґрунт від руйнування та перешкоджати перемішуванню нижнього шару ґрунту та насипного шару, зменшувати деформацію доріг, зміцнювати укоси.

Геомат є тривимірною водопроникною структурою з полімерних або натуральних волокон, які з'єднані між собою термічним, механічним та іншими способами. Він захищає верхній шар землі, а також закріплює коріння рослин, таким чином утворюючи рослинний килим, якому не страшні дощові потоки та ерозії грунту. Стійкий до УФ-випромінювання, впливу мікроорганізмів, різних хімічних впливів, нетоксичний.

Геосітки – водопроникні плоскі синтетичні структури, що мають вигляд сітки (решітки), елементи якої утворюють сітку, скріплену вузлами. Ці елементи переплетені, спресовані чи відлиті. Зазвичай застосовуються для забезпечення стійкості, створення антиерозійного рослинного покриву укосів, армування, поділу шарів полотна доріг. Бувають поліефірними, поліетиленовими, поліамідними, поліпропіленовими, з поліестеру, зі скловолокна.

Зміцнення ґрунту газонними ґратами.

Газонна решітка виконує цілу низку функцій і в даний час стала незамінною при облаштуванні територій, коли виникає необхідність зміцнення ґрунту, захисту кореневої системи рослин газону, а також захисту ґрунту від ерозії. Газонні решітки добре захищають трав'яний шар, його кореневу систему від продавлювання велосипедами, пішоходами, легковими машинами, завдяки чому широко використовуються для облаштування екопаркувань, зон барбекю, газонів і галявин у парках і скверах і місцях проведення масових заходів на відкритому повітрі. Виготовляються зазвичай із пластику та бетону. Пластикові газонні решітки витримують максимальне навантаження 20 тонн/м2 та можуть застосовуватись у зонах проїзду легкового автотранспорту.

У зонах проїзду вантажного автотранспорту успішно використовуються бетонні газонні решітки, допомагаючи зберегти зелені зони на під'їзних шляхах до магазинів та маркетів, на території терміналів, складів, машинних парків та ін.

Активні фільтри