На сьогоднішній день не складно зробити якісну і довговічну покрівлю – ринок так переповнений матеріалами, як і професіоналами покрівельної справи. Чому дахи тоді протікають? З різних причин, однією з них є відсутні або неправильно встановлені водостоки.

Водостоки (водовідливи) вважаються важливою частиною покрівлі. Вони забезпечують її функціональне використання та захищають фасад, двір, фундамент від великої кількості вологи, яка згубно діє на конструктивні деталі побудови.

Найпростіше встановити водовідлив на односхильному даху маленького заміського будинку. У такому випадку карниз виноситься не менше ніж на 0,5 метра від стіни, стікаючи вода не потрапляє на фасад, а йде в грунт. Втім, тут немає якоїсь особливої ​​системи, просто роблять відповідну покрівлю, а далі сам собою йде процес. Напевно, через унікальну простоту таку систему водовідливів називають неорганізованою. Дане рішення підходить для звичайних дачних будиночків, які призначені для сезонного проживання, але для складніших споруд потрібно більш виважене конструктивне рішення, із застосуванням сучасних матеріалів водовідведення.

Вибравши необхідний розмір конструкцій, зважайте на те, що зовнішній водосток обов'язково повинен вписуватися в стиль фасаду житла і покрівлі. Профіль жолобів є круглим чи прямокутним. Досить різноманітний вибір кольорів. Зараз популярні відтінки сірого, коричневого та зеленого. Водовідливи варто вносити в завдання для дизайнера, який проєктує покрівлю, тоді зовнішній вигляд не буде зіпсований занадто помітним водостоком або не відповідним загальному ансамблю.

Найпопулярнішими матеріалами систем водовідливу вважаються сталь, пластик і мідь. В різному значенні вони відповідають різним вимогам, які пред'явлені до водостоків. Це зносостійкість, довговічність, міцність. Мідь поєднує всі ці якості в системі, але при цьому її вартість мало кому до вподоби. Пластикові зовнішні водостоки з легкістю переносять різкі перепади температур і стійко витримують ультрафіолет. А от шапки снігу, що з'їхали з даху, витримати не зможуть. За міцністю їх перевершують сталеві водовідливи.