Якими мають бути люки для колодязів

До основних функцій сучасних каналізаційних люків належить захист колодязів від пошкоджень та, звичайно ж, забезпечення безпеки пішохідного та автомобільного руху. Залежно від навантаження, що максимально витримується люками, вони встановлюються на дорогах, тротуарах, проїжджій частині вулиці, у дворах і на пішохідних доріжках.

Чавунні люки

чавунний люк для колодязяТрадиційний матеріал для виготовлення люків – чавун. Залежно від сфери застосування розрізняють декілька видів чавунних каналізаційних люків:

Каналізаційні люки типу Т. Встановлюють ці люки колодязів лише професійні служби, оскільки вони надто важкі. Ці люки виготовляються з високоміцного чавуну, стійкого до корозії та негативної дії води. Встановлюється зазвичай на промислових територіях та автотрасах.

Люк колодязя типу Л. Подібні каналізаційні люки досить легкі і набагато менш міцні, ніж чавунні люки типу Т. Саме тому вони використовуються лише в місцях, де немає автомобільного руху.

Люки колодязів - переваги та недолікиЧавунні люки міцні, надійні та довговічні. Однак чавунні кришки найчастіше стають об'єктом розкрадання.

В якості альтернативи чавунним люкам більшість комунальних господарств та будівельників використовують полімерні люки.

Полімерні люки

Полімерні люкиПодібні люки легкі і при цьому довговічні, екологічно безпечні і не містять отруйних речовин, а також шкідливих токсинів. Дані полімерні конструкції не схильні до впливу агресивного середовища, температур і вологи.

У матеріал, з якого виготовляються люки, додають спеціальні наповнювачі, в результаті чого переробка люків з полімеру неможлива, відповідно вони не викликають інтересу у приймачів вторинної сировини .

Завдяки різноманітній колірній гамі полімерним люкам під силу ідеально вписатися в тротуарну плитку, газон чи дорожнє покриття. Виробництво різнокольорових люків передбачає використання спеціальних термостійких барвників, що просочують всю товщину люка, а, отже, в процесі експлуатації колір товару не вигорить і не зітреться.