Гідравлічний розрахунок необхідний для розрахунку напірних трубопроводів, що підключаються до загальної систему каналізації. Завдання, яке стоїть перед процесом гідравлічного розрахунку – визначити пропускну спроможність (витрату), втрати натиску на різних ділянках.

При встановленні каналізаційної системи в приватному будинку фахівці заздалегідь проводять усі розрахунки, виключаючи можливі дефекти, які можуть призвести до трагічних ситуацій. На початковому етапі велика увага приділяється встановленню вентиляційної системи, роль якої виконує каналізаційний стояк, що виводиться на дах будинку. Вентиляційний патрубок встановлюється заввишки 300-500 мм. Вентиляційна труба повинна бути від вікна на відстані не менше чотирьох метрів.

Після налагодження вентиляційної системи фахівці займаються процесом розведення каналізаційних труб. Система каналізації може включати кілька стояків і одне горизонтальне розведення труб, що виконується під ухилом 2-3 градуси по відношенню до відведення стоків. До стояка підключаються всі сантехнічні прилади, що встановлюються у будинку. Трубопроводи, що відносяться до горизонтальної розводки, підключаються до вертикальних стояків за допомогою розтрубів.

Завдяки стоякам виконується колекторська робота по боротьбі з нечистотами, що утворюються в системі каналізації, а також транспортування стоків назовні. По стояку нечистоти спускаються в підвал, проходячи горизонтальною трубою, яка виводить усі каналізаційні відходи назовні.

Роблячи розведення каналізаційних труб, підключаючи сантехнічні прилади, слід уникати встановлення їх під прямим кутом. Для цього вибираються косі трійники. Розведення внутрішньої каналізації в основному здійснюється з використанням пластикових полівінілхлоридних, поліетиленових або поліпропіленових труб.

Дані труби просто монтувати та використовувати, оскільки вони мають невелику вагу. При з'єднанні труб між собою слід пам'ятати, що розтрубні з'єднання не повинні утворювати опір рушійному потоку стоку.