Придверні килимки – незамінні аксесуари, оскільки вони «затримують» бруд, пил, які мимоволі приносяться з вулиці. Звичайно, це функціональне призначення не єдине, адже такі вироби виконують і естетичну роль. Це означає, що дизайнери приділяють велику увагу оформленню придверних килимків, тому вони представлені широким асортиментом (у вигляді лап, ніг).

Що стосується сучасних матеріалів, які використовуються для виробництва цих виробів, вони дуже різноманітні. Наприклад, дуже популярні гумові придверні килимки - вони стійкі до низьких температур, не розтріскуються, добре збирають бруд, сміття. До найголовніших переваг належить той факт, що такі килимки не схильні до вицвітання, не бояться впливу плісняви і можуть застосовуватися зовні або всередині приміщення.

Придверні килимки з натуральних кокосових волокон не менш затребувані, вони мають привабливий зовнішній вигляд, а унікальний рослинний матеріал з часом не темніє, не гниє. Кокосові волокна вплавляються в нековзну основу з гуми і чудово утримують бруд, що заноситься на взутті.

Не можна не згадати і килимки на ковзній ПВХ основі з поліпропіленового ворсу. Це найпоширеніший вид ворсового покриття, тому що вироби легко чистяться пилососом, характеризуються тривалою експлуатацією, та й мікроби у синтетичній структурі розвиваються менш інтенсивно. Особливо актуальне застосування килимків «букле»: ворс «завитий» специфічним чином і нагадує каракулеву шубку. Подібна завивка надає додаткової жорсткості (бруд із взуття зчищається найбільш якісно).

Брудозахисні килимки на каучуку, в основному, використовуються в громадських приміщеннях, у зв'язку з тим, що це дуже зносостійкий матеріал. Наприклад, такі вироби часто можна зустріти на порозі готелів, лікарень, але для домашнього застосування вони також підходять.

Загалом, придверні килимки виготовляються з різних матеріалів, тому вибір досить великий.