Бруд та волога – головні «вороги» бажаної чистоти в будь-якому приміщенні. Можна, звичайно, намагатися всіма силами підтримувати порядок, проте на це буде потрібний і час, і додаткові фінанси. Вирішити проблему із зайвою вологою та брудом, що зазвичай потрапляє у приміщення із взуттям відвідувачів, допоможуть вологовбиральні килимки – революційний винахід, що дозволяє зберігати чистоту довгий час.

Вологовбиральні килимки призначені для використання в місцях з великою прохідністю, що дозволяє підтримувати в певному приміщенні чистоту з мінімальними зусиллями навіть у дощову або снігову погоду. Найчастіше такі килимки використовуються біля входу в приміщення, проте можуть застосовуватися і в салонах автомобілів.

При виготовленні таких килимків використовується кілька шарів різного матеріалу. Перший – верхній – нейлоновий ворс, який відмінно зчищає бруд, вологу, сніг з підошв буквально за кілька кроків. Цей ворс скручений так, що створює щось на кшталт повітряної подушки, в яку бруд провалюється всередину, а поверхня килимка залишається чистою і має приємний естетичний зовнішній вигляд. Внутрішній шар килимка натуральний стовідсотковий поліпропілен на вініловій або гумовій основі, який не містить у своєму складі полівінілхлориду, а отже, є абсолютно безпечним для здоров'я при постійному застосуванні.

Перевага вологовбирних килимків у тому, що вони стійкі до стирання, впливу негативних факторів навколишнього середовища, постійним фізичним навантаженням, не мнуться і не розшаровуються. Незважаючи на легкість і порівняно невелику товщину, покриття вологого килимка здатне утримувати на одному квадратному метрі до 6-8 літрів вологи.

Крім основної функції, вологоубираючі килимки можуть застосовуватися і як елемент захисту від падіння або отримання травм на слизьких поверхнях завдяки своїй прогумованій основі. Основа таких килимків зазвичай шипована, а тому виріб міцно лежить на підлозі. Додатково краї килимків обробляються гумовим кантом, який запобігає загортанню виробу при використанні.