Накладки на сходи призначені для попередження ковзання і, як наслідок, падіння людини на сходах. Виготовляються вони, як правило, з анодованого алюмінію та гуми особливого складу, що надає виробам даного плану привабливого естетичного вигляду і роблять їх надійними та довговічними при постійній експлуатації.

Цей багатофункціональний виріб забезпечує безпеку людини не тільки за межами приміщення в дощову, сніжну або морозну погоду, а й служить своєрідним засобом запобігання падінню на надто гладкій поверхні всередині приміщення. Більш того, накладки дозволяють значно продовжити терміни експлуатації покриттів, чи це облицювальний камінь або плитка, за рахунок того, що запобігають зношування країв сходів.

Випускаються накладки для сходів у двох варіантах:

  • Алюмінієві протиковзкі накладки з гумовою рифленою ставкою. Вони монтуються на край щаблі і одночасно виконують кілька функцій: захист плитки та протиковзання;
  • ПВХ накладки з гумовою рифленою вставкою. Вони виконані із стійкого до морозів полівінілхлориду, який може застосовуватися як у літній, так і в зимовий час без шкоди основним властивостям.


Застосовують такі вироби для мінімізації ризиків травматизму у зонах, де спостерігається інтенсивний рух людей. Це, як правило, майданчики перед магазинами, сходинки, сходи, виготовлені з гладкої плитки, мармуру або полірованого граніту – матеріалів, які при намоканні чи замерзанні стають слизькими та небезпечними для людини. Крім того накладки для сходів можуть бути і своєрідним елементом дизайнерських рішень, а отже, прикрашати вхід у приміщення, сходи. Тим більше, що колір вставок з гуми на них може бути зовсім різним, від стандартного чорного до сірого, коричневого або синього.

При своєчасному чищенні та правильній експлуатації терміни використання таких накладок становлять не менше року, а то й більше.