У США та країнах Західної та Східної Європи широке поширення знайшли так звані бар'єрні системи брудозахисту (barrier dust protection). За своєю структурою брудозахисні системи розділені на певні сектори захисту від проникнення бруду з вулиці. Вуличний бруд у вигляді компонентів містить у собі практично всі похідні солей та оксиди металів. Природно підлоговим покриттям наноситься непоправна шкода. Більше того, бруд із взуттям відвідувачів проникає та поширюється по всій будівлі. Для повного або хоча б часткового захисту від проникнення вуличного бруду в приміщення було розроблено бар'єрний захист. Брудозахист має кілька секторів:
Перший сектор системи брудозахисту. У цьому секторі застосовуються переважно гумові та металеві решітки. Монтуються такі решітки поблизу вхідних дверей приміщення. Функціонально такий сектор нагадує фільтр грубої очистки. Він призначений для того, щоб затримати від проникнення в будівлю великих часток бруду. Дрібне каміння та грудки бруду як скребком зчищаються зі взуття відвідувачів і затримуються у великих осередках.
Другий сектор брудозахисту. У цьому секторі у вигляді модульних покриттів брудозахист знаходиться в тамбурі приміщення. Такі покриття найбільш ефективні для захисту приміщення від проникнення піску, снігу та вуличного бруду. Модульне покриття функціонує як пасивний захист. Конструкція покриття настільки ефективна, що протектор будь-якого взуття очищається на 85-90% від піску чи вуличного бруду.
Третій сектор. У цьому секторі використовується брудозахист у вигляді килимків. Такі килимки розташовуються після тамбуру, прямо біля входу безпосередньо до приміщення. Брудозахисні килими та килимки розташовуються на останній стадії бар'єрного захисту від бруду. Вони остаточно очищають взуття від бруду завдяки спеціальній та оригінальній структурі ворсу. Площа килимків розраховується строго індивідуально для оптимального використання покриття. Такі килимки можуть розміщуватися безпосередньо біля входу в будівлю, тим самим додатково підкреслюється його акуратність і офіційність.