Ткані геотекстильні матеріали складаються зі взаємно перпендикулярних синтетичних волокон. Один від одного вони відрізняються видом волокна, числом ниток, що використовуються на одиницю площі, а також типом плетіння, яке може бути діагональним, панамським або полотняним.


Тканий геотекстиль
відрізняється гладкою текстурою та характеризується високою міцністю на розрив, а також підвищеною водопроникністю. Тканий геотекстиль виготовляється зі стовідсоткового поліаміду, завдяки чому він здатний витримувати суттєві навантаження, що розтягують, на тлі відносно малого його подовження. Але при розтягуванні матеріалу під впливом ґрунту засипки величина пор цього матеріалу може змінюватися.

Завдяки використанню в структурі тканого текстилю синтетичних волокон, він має наступні переваги:

  • не схильний до процесу гниття;
  • запобігає проростанню бур'янів;
  • не піддається впливу комах та гризунів, грибкових бактерій тощо
  • відрізняється високою хімічною стійкістю;
  • характеризується стійкістю до термоокислювального старіння.

 

Основні функції тканого геотекстилю:

  • Захист ґрунту.

 

Запобігає або уповільнює ерозійний процес ґрунту, запобігає проникненню великофракційних матеріалів, запобігає порушенню цілісності прошарків із різних матеріалів. В результаті використання геотекстилю в якості розділового шару знижуються витрати на укладання та терміни будівництва завдяки якісному та швидкому трамбуванню, збільшується період експлуатації конструкції.

При будівництві доріг зазвичай використовують щебінь. Поступово на дорозі, побудованій на дуже слабкій основі (торф, глина або перезволожений грунт) утворюються колії. Використання тканого геотекстилю дозволяє запобігти колієутворення на дорогах. Крім цього, геотекстиль широко використовується для влаштування доріжок, а також майданчиків з тротуарної плитки. Він запобігає процесу вимивання піску, змішування його з ґрунтовою основою або щебенем, підвищує загальну жорсткість конструкції, а також значно зменшує можливість просадок.

  • Фільтрація. Запобігає забрудненню традиційних дренажів і виносу ґрунтових частинок при розливі води.
  • Водовідведення та дренування. Прискорює відведення води у полотняній площині. Геотекстиль, відфільтровуючи воду, що просочується, зберігає хороші дренажні властивості гравію або щебеню.
  • Армування – посилення різних будівельних конструкцій, що забезпечується розподілом напруги від власної ваги або навантажень транспортних засобів.