На сьогоднішній день жоден будівельний майданчик дорожнього сучасного об'єкту не обходиться без використання геосинтетики.

При реалізації подібних проектів найбільш важливим є дорожній геотекстиль, служать для якого сировиною якісні полімерні волокна. Виробництво геотекстилю використовує найновіше обладнання із застосуванням суперсучасних унікальних технологій фіксації. Перед тим, як геополотно потрапить до споживача, воно проходить ретельне тестування і сертифікується з урахуванням наявних норм і стандартів. На українському ринку найбільш відомі такі виробники геотекстилю як російські ВАТ "Комітекс" (typar) та "Сібур-Геотекстиль" (Дорніт)

Характеристики

Дорожній геотекстиль не вбирає ґрунтові води, не руйнується і не розкладається під дією кислотно-лужного середовища, яке властиво фактично кожному типу ґрунту. Завдяки наявним технічним характеристикам, матеріал оптимальний для постійного використання під час будівництва залізниць і автомобільних магістралей, ВПП аеродромів і мостів, трамвайних колій та інших об'єктів промислового і цивільного нажначения. Важлива функція, яка покладена на геополотно – підвищення міцності дорожніх покриттів. Геотекстиль відмінно армує конструкцію, зміцнюючи її та перешкоджаючи тріщиноутворенню. Отримуємо в результаті, що термін служби значно зростає, а вартість поточного обслуговування стає мінімальною.

Переваги

Важлива перевага при використанні геополотна у будівництві доріг – скорочення кількості необхідних будматеріалів для будівництва об'єкта, трудових ресурсів та часу. Завдяки мінімізації наявної товщини шарів "дорожнього пирога" значно скорочується матеріаломісткість створюваної конструкції, а відповідно і обсяги робіт. Зведення доріг обходиться виконавцю дешевше, а постійне техобслуговування дорожньої споруди, як правило, не потребує великих фінансових вкладень. Дорожній геотекстиль зручний у складуванні, транспортуванні, зберіганні та укладання. Для всього цього взагалі не потрібно висококваліфікований персонал, особливі пристрої та якийсь спеціалізований транспорт. Цей матеріал добре зарекомендував себе, що спричинило бум його застосування.