Зливова каналізація - найважливіший елемент дренажної системи ділянки

Система зливової каналізації забезпечує ефективне відведення дощових вод, а також вирішує завдання усунення надлишків води з присадибних ділянок. До того ж такий пристрій перешкоджає розмиванню фундаменту, підтопленню підвальних приміщень, заболочуванню ґрунтів на прибудинковій території.

Зливова каналізація за способом облаштування класифікується на такі види:

  • відкритий тип – вода стікає системою відкритих каналів, жолобів;
  • закритий тип – дощова вода збирається за допомогою дощоприймачів із труб з покрівлі, вловлюється системою лінійного водовідводу та закритими решітками, що входять до конструкції площ, доріг, тротуарів. А вже потім вода через пісковловлювачі потрапляє в мережу підземних трубопроводів;
  • змішаний тип – поєднання відкритих зливових лотків та водовідводів закритого типу.

 

Зливова каналізація – складна інженерна система, що складається з низки взаємодоповнюючих елементів. Вона містить в собі:

 

Труби для дренажної системи зливової каналізації виготовляються із різноманітних матеріалів: азбестоцемент, кераміка, поліетилен. Гофровані гнучкі труби, виконані з поліетилену або з полівінілхлориду, вважаються найсучаснішими, оскільки вони прокладаються в будь-яких умовах, не потребуючи додаткової комплектації.

Крім того, слід зазначити ще деякі позитивні властивості, які має дощова каналізація:

  • великий термін служби – ребра жорсткості проходять через всю трубу, забезпечуючи однаковий ступінь впливу ґрунту по всій поверхні трубопроводу;
  • оптимальні технічні характеристики – матеріал стійкий до деформацій, корозії, перепадів температур.

Зливові каналізації проектуються як комплексні та грамотно продумані системи, адже від якості її пристроїв залежить швидкість відведення поверхневих стоків. Це означає, що при розробці проекту потрібно враховувати безліч факторів, а саме аналізувати баланс водоспоживання/відведення вод і брати до уваги рельєф місцевості.

У нашому магазині ви можете підібрати як окремі елементи зливової каналізації так і готові набори, наприклад, лотки з решітками, піскозбірниками та елементами монтажу.