Водовідвідні лотки (жолоби та канали) мають одну мету – звільнення від води автомобільних доріг, тротуарів, залізничних колій, а також будь-яких типів інженерних комунікацій.

Водовідвідні лотки ділять на два типи:

  1. Дорожньо-комунікаційні
  2. Інженерно-комунікаційні.

 

Лоток водовідвідний набув широкої популярності у багатьох сферах людського життя. Він є важливим елементом будь-якої каналізаційної системи. Також широко застосовуються водовідвідні канали чи жолоби регулювання водонасичення у народному господарстві.

КОНСТРУКЦІЯ.
Як правило, водовідвідні жолоби бувають наступних видів:

  1. Прямокутний
  2. Квадратний
  3. Закруглений або круглий.

 

Практично завжди в конструкції водовідвідного лотка або каналу присутня решітка, яка служить своєрідним фільтром від попадання небажаних елементів навколишнього середовища, таких як великі харчові відходи, вироби з целофану, листя та будь-яке інше сміття, яке може засмічити водовідвідний канал.
Решітка поверх лотка покликана прийняти основне фізичне навантаження. Завдяки решітці водовідвідні канали можуть служити довгі роки, практично не втрачаючи своїх властивостей.

Деякі ускладнені моделі мають додаткові елементи як засувок або замків. Такі доповнення необхідні на таких видах виробництв, де чистота води відіграє важливу роль у дотриманні безпеки під час роботи.

МАТЕРІАЛИ ВИГОТОВЛЕННЯ

Список матеріалів дуже широкий. Водовідвідні лотки можуть виготовлятися з керамзиту, чавуну, різних видів бетону, спеціальних видів пластику, проте найчастіше можна зустріти ринви або лотки з нержавіючої сталі. Сучасні водовідвідні лотки дуже часто виготовляються шляхом комбінування різних матеріалів для досягнення найвищої ефективності в даній конкретній ситуації. Наприклад, можна використовувати решітку з чавуну, тоді як сам каркас створюється з бетону. Найголовніша вимога до виробу - здатність винести високі навантаження залежно від місцевості, де застосовуватиметься лоток.

Для того, щоб водовідвідний лоток працював якісно і без перебоїв, слід регулярно проводити очищення каналів. Це стосується і каналів, обладнаних спеціальними решітками. При високих навантаженнях очищення має здійснюватися щомісяця.