Оцинковані решітки відіграють роль надійного захисту від проникнення в дощеприймач сміття під час ходьби, предметів або тварин. Сміття може розноситися з водою, яка проходить через дощеприймач у зливову каналізацію. Додатково подібні решітки виконують декоративну функцію, наприклад, вони мають різноманітні малюнки, колір і виготовляються з різних матеріалів.

Наприклад, решітки для дощоприймача виготовляють із адаптованого пластику, з чавуну або з чавуну з оцинковуванням. А різний матеріал виготовлення решіток визначає їх здатність чинити опір впливу навантажень.

Тому для ефективного захисту приміщень від попадання піску, бруду або снігу рекомендують перед входом до будівлі встановлювати сталеві оцинковані грати, які є найдешевшим і найдовговічнішим матеріалом. І незважаючи на велику кількість плюсів встановлення решіток, існує одна невагома вада.

Наприклад, розмір комірки оцинкованої решітки становить 33х11 мм, тому тонкі шпильки жіночих чобіт дуже часто провалюються в такі комірки. Однак це не відлякує клієнтів та власників офісних центрів та торгових залів, а робить жінок більш уважними. Досить часто подібні грати укладають біля приватних заміських будинків як засіб для брудозахисту. Встановлюють їх на вході, що забезпечує 60% затримання бруду до будівлі.

Сталеві оцинковані грати можуть мати різну товщину і висоту, але бувають і стандартні з розмірами, встановленими заводами-виробниками. Наприклад, для брудозахисту зазвичай використовують стандартні розміри, які становлять 500х1000 або 1000х1000, і висотою до 30 мм.

А якщо для проекту необхідні нестандартні розміри, наприклад, якщо необхідно, щоб грати витримували проїзд автомобіля, то в цьому випадку вони можуть виготовлятися на заводі за індивідуальним замовленням. Тому форма оцинкованої решітки, матеріали для її виготовлення, колір, товщина металу та її розмір може залежати від призначення решітки та від індивідуального замовлення.