чавунні решіткиНайпоширенішим видом дренажних решіток, що захищають канали водовідведення від попадання в них сторонніх предметів, є чавунні решітки. До їхніх головних переваг можна віднести високу міцність та стійкість до агресивних впливів довкілля у поєднанні з невисокою вартістю.

Залежно від навантажень, що витримуються, чавунні решітки діляться на кілька класів. Клас А вважається найменш стійким до навантажень і застосовується виключно у пішохідній зоні, на тротуарах чи газонах. Решітки класу B можуть застосовуватися як в пішохідних зонах, так і на проїжджій частині. Також можливе їх застосування на автостоянках, АЗС, у промислових та складських приміщеннях. Найміцнішим вважається клас С, який здатний витримувати максимальні навантаження, і застосовується не тільки на проїжджій частині, а й на промислових об'єктах, у тому числі спеціальних, таких як доки та аеропорти, на яких можливі навантаження можуть досягати максимуму.

Виготовляються чавунні решітки із сірого чавуну методом литися під високим тиском . Для решіток підвищеної міцності використовують спеціальний високоміцний чавун, який за своїми фізичними та механічними якостями наближається до вуглецевої сталі.
Чавунні решітки покликані виконувати наступні функції:

  • Запобігання засміченням водовідвідних систем. За рахунок комірчастої структури волога безперешкодно проходить через решітку, а всіляке сміття затримується на поверхні.
  • Захист від механічних пошкоджень каналів водовідвідних систем.
  • Запобігання людському травматизму при попаданні в люк водовідвідної системи.

Литі чавунні решітки можуть бути різноманітних форм і можуть виконувати декоративну функцію. Ґрати художнього лиття можуть гармонійно поєднуватися з різними кованими елементами і часто використовуються ландшафтними дизайнерами.

Єдиним недоліком чавунних ґрат можна вважати те, що їх досить часто крадуть з метою здачі в пункти прийому металу. Для запобігання розкраданням їх обладнують спеціальними замками або іншими запірними механізмами.

У нашому каталозі ви можете вибрати чавунні решітки для зливової каналізації, подивитися їх характеристики або порівняти вартість з іншими видами решіток. Щоб дізнатися про актуальні ціни на чавунні решітки - скачайте наш прайс.