Штамповані решітки - не просто корисний елемент, але й прикраса

Штамповані решітки виготовляються з нержавіючої сталі або алюмінію, а також в окремих випадках за потребою з інших матеріалів, наприклад дерева або пластмаси. Найпоширенішим матеріалом є сталь або дріт розмірами 7-12 мм, які дозволяють забезпечити готовому виробу твердість 90-110 кг/мм2. Підлогові штамповані решітки з алюмінію менш стійкі до продавлювання і схильні до деформації в результаті зовнішнього впливу, а ось сталеві, навпаки, відрізняються надійністю і високою міцністю навіть протягом тривалого періоду експлуатації.

З одного боку штамповані решітки мають гладку поверхню, що не допускає швидке стирання чутливого матеріалу, що просівається. Процес виготовлення таких решіток одночасно простий і складний: за допомогою радіокерованих комп'ютерів відбувається контроль виробничих ліній, де вирубуються несучі смуги зі сталі. Далі завдяки високому тиску відбувається впресовування покривних смуг. Виняткова особливість такого методу виготовлення в тому, що комірки штампованих грат мають точність розмірів. Обрамляються готові решітки плоскою обрамляючою смугою або Т-подібним профілем.

Використовуються штамповані решітки, як правило, при оформленні вентиляційних отворів, розподілу повітря, що надходить з повітроводів, а також для повторного забору повітря назад у повітропровід. Найчастіше в системах повітряного опалення використовуються решітки штамповані настінні, підлогові, стельові.

Виходячи з потреби, вони можуть виготовлятися з необхідним типом перфорації, наприклад, маленький або великий квадрат, квітка або коло. Найчастіше виготовляються решітки розмірами 15*15 см, 21*21 см, 21*25 см. Такий тип решіток встановлюється в різних приміщеннях, ідеально гармонує із загальним стильовим оформленням, оскільки має безліч виконань, як за основним дизайном, так і за кольором. Починаючи від класичних варіантів решіток і закінчуючи різьбленим та декоративним оформленням – такі решітки будуть відповідати скрізь.