Чим особливі водостічні решітки?

Водостічні решітки використовуються у всіх містах, їх можна побачити на будь-якій вулиці. Вони є невід'ємною частиною водовідвідної системи. Завдяки їй міські вулиці не виявляються затопленими водою у сильний дощ, що дає можливість людям та машинам вільно переміщатися. А водостічні решітки служать своєрідним фільтром, що не пропускає в каналізацію велике сміття.
Як правило, решітки водостічні виготовляють із чавуну, нержавіючої сталі, оцинкованої сталі та пластику.

Всі ці матеріали мають свої переваги. Наприклад, чавунні решітки є найміцнішими: вони здатні витримувати величезні навантаження. Що стосується терміну їх експлуатації, то він дуже тривалий: такі вироби будуть вірою і правдою служити понад століття. Але чавунні решітки дуже важкі.

Водостічні решітки, що виготовляються з нержавіючої сталі, також можуть похвалитися високою стійкістю до зносу: вони не бояться корозії та сильних морозів. Оскільки подібні решітки для водостоку не вступають у реакцію з хімічними речовинами, вони активно використовуються на станціях технічного обслуговування, а також на автомийках. Крім того, вони легкі, міцні, еластичні і не потребують додаткового догляду.

Решітки з оцинкованої сталі також дуже популярні. Звичайно, термін їх експлуатації трохи коротший, ніж у решіток з нержавіючої сталі, але все ж таки він досить тривалий. Такі решітки завдяки спеціальному покриттю стійкі до негативного впливу шкідливих речовин, тому успішно застосовуються на автомийках та інших підприємствах, де потрібно забезпечити злив води з розчиненими в ній хімічними реагентами.

Що стосується пластикових водостічних решіток, то вони мають безперечні плюси: вони легкі, коштують недорого, не бояться іржі. Але є у них і суттєві недоліки: за низьких температур пластик може не витримати і тріснути. Те саме відбудеться і при значному навантаженні. Тому водостічні решітки із пластику, як правило, використовують не на вулиці, а в приміщеннях: лазнях, саунах тощо.