Геотекстиль являє собою матеріал, виконаний на основі термічно закріплених нескінченних волокон із стовідсоткового поліпропілену. Це забезпечує стійкість матеріалу не тільки до хімічних впливів або вологи, але і до процесів гниття, а також до негативного впливу плісняви, грибків, комах, гризунів та проростання коренів.
Найчастіше укладання геотекстилю необхідне в дренажних, протиерозійних та дорожніх конструкціях, у землеустрої та облаштуванні покрівель, при зведенні фундаментів для майбутніх будівель. Головними функціями геотекстилю є розподіл, фільтрація, армування, дренаж і з'єднання.
Цей матеріал використовується як своєрідний захисний шар для синтетичних ізоляційних екранів або плівки для ставка. Геотекстиль перешкоджає пошкодженню системи гідроізоляції при укладанні і через нерівномірну структуру грунту, відводить грунтові води, запобігає водній ерозії укосів при зниженні рівня води в каналах і водосховищах.
Чому укладання геотекстилю з кожним роком стає популярнішим? Виявляється, вся справа в основних властивостях цього матеріалу.
По-перше, геотекстиль має високий рівень пружності, а це означає, що він може з успіхом сприймати суттєві навантаження і при цьому виконувати функцію армування навіть при малих деформаціях.
По-друге, специфічна структура матеріалу підвищує його універсальну фільтруючу здатність, щоб забезпечити практично неможливим проникнення дрібних частинок ґрунту в пори геотекстилю і тим самим засмічити їх.
По-третє, геотекстиль має високу опірність до проколювання та розривів, що особливо актуально при укладанні на тривалий період.
До інших не менш важливих властивостей геотекстилю можна сміливо віднести його стійкість до води (вага рулонів матеріалу залишається незмінною навіть при використанні в сирих умовах), простоту укладання (не вимагає спеціальних навичок), а також відсутність вимог до обробки (розпилювати рулони можна прямо на місці укладання за допомогою ручної або ланцюгової пилки).