Дренажні решітки встановлюються зверху водовідвідних лотків систем поверхневого відведення води та виконують відразу кілька завдань. А саме, запобігають забрудненню дренажної системи від сміття, захищають дренажні канали під час руху автотранспорту та пішоходів, а також виключають небезпеку переміщення автомобілів та людей над дренажним каналом.
Основні матеріали для виробництва решіток
Виробництво решіток для дренажних систем немислиме без чавуну, оцинкованої та нержавіючої сталі, міді та латуні. Крім цього можливе виготовлення пластикових решіток на основі поліпропілену та ASB пластику. Чавун і оцинкована нержавіюча сталь є найбільш прийнятними для водовідвідних решіток, тому що ці матеріали на відміну від інших не піддаються корозії.
Застосування матеріалів з нержавіючої сталіу багато разів збільшує термін служби водопровідного каналу в умовах жорсткого навколишнього середовища. Дренажні решітки виробляються в комірчастій та щілинній формі, що залежить від розташування перегородок усередині конструкції.
Стандартні зливові решітки застосовуються в основному на пішохідних, дворових та паркових зонах, при будівництві котеджів та будинків. Наразі випускають спеціальні оцинковані сталеві селекційні решітки для встановлення у місцях з максимальним навантаженням: на складських, митних, промислових, автозаправних об'єктах, злітно-посадкових смугах та автомагістралях.
Оцинковані решітки відрізняються своєю перевагою, тому що вони легші і міцніші, еластичніші, завжди мають прекрасний зовнішній вигляд і не потребують захисту від корозії.
Які матеріали буде використовувати виробництво решіток у майбутньому
В даний час з розвитком сучасних технологій можливе використання у виробництві дренажних решіток матеріалів неприродного характеру, а саме полімерних, які мають низку переваг. Полімерні дренажні решітки виготовляються з синтетичних волокон, переплетених спеціальним чином і скріплених між собою термічним способом.
Дренажні решітки крім основного завдання виконують також функцію естетичного оформлення ландшафтного дизайну.