Комплектуючими для сходів служать щаблі, планки, рейки, стовпи, заглушки труби поручнів, антиковзні покриття, перила, огорожі для сходів та ін. Ці комплектуючі та фурнітура для сходів є безперечно прикрасою сходів, особливо якщо вони виготовлені в заводських умовах.

Найголовнішими комплектуючими сходів є щаблі. Їх виробляють із різних порід дерев, що відрізняються своєю міцністю, тому що основне навантаження посідає сходинки. Це дуб, ясен, бук. Під час проектування сходів визначають форму, розмір та конфігурацію сходів, які залежать від моделі майбутніх сходів та розмірів приміщення. Залежно від того на скільки високими будуть сходи, тим вищою має бути їх міцність.

Підсходи є елементами для закріплення сходів у стійкому стані, а також для приховання просторів у сходах, виконуючи таким чином естетичну та декоративну функцію. Такі надійні та стійкі сходи з підсходинками називаються закритими.

Балясини мають вигляд невисоких різьблених фігурних стовпчиків, що підтримують перила сходів. Виконують функцію захисту від падіння зі сходів, а також декоративну функцію.

Стовпи для сходів є довгими дерев'яними брусами, що служать опорою і головною складовою огорожі сходів. Їх необхідно надійно зміцнювати, тому що на них лягає основна частина навантажень. Існує великий вибір стовпів для сходів, також їх прикрашають різьбленням.

Косоуром або тятивою є балка, куди встановлюються сходи. Меблевий щит - матеріал косоура. Поручень забезпечує спускання та піднімання сходами, дає відчуття безпеки при користуванні сходами. Поручні виготовляють за розмірами, які мають бути зручними для тримання за нього, зокрема не повинні бути надто широкими чи надто вузькими.

На балясину та перила кріпиться підпоручень, який має форму дерев'яної палиці. Виконується з тих же матеріалів, що й комплектуючі, з якими він буде кріпитися в одну конструкцію.