Дренажні люки, або як їх ще називають, каналізаційні люки, використовуються для захисту доступу до оглядових колодязів різних підземних комунікацій. Конструкції дренажних люків, а також матеріали з яких вони виготовлені, можуть відрізнятися в залежності від того, де планується використання люка, а також від того які види комунікацій будуть під ними розташовуватися.

Для виготовлення дренажних люків використовують такі матеріали як чавун, бетон, а також різні полімери серед яких можна виділити полімерпіщані та полімерно-композитні люки. Залежно від місця застосування дренажні люки поділяються на декілька типів.:

 

  • Легкі, малогабаритні люки. Використовуються в основному в зоні зелених насаджень та на пішохідних тротуарах.
  • Середні люки можуть бути використані на автостоянках, тротуарах та проїжджих частинах з неінтенсивним рухом, наприклад у парках та скверах.
  • Важкі люки використовують на автошляхах з інтенсивним рухом.
  • Тяжкі магістральні люки застосовуються на міжміських магістралях, на яких відбувається рух важкого вантажного та громадського транспорту.
  • Надважкі люки використовують на спеціальних об'єктах, таких як доки та аеродроми.

 

Найпоширеніший матеріал для виготовлення дренажних люків – це сірий чавун. Такі люки відрізняються високою міцністю та довговічністю. Мабуть, єдиним їх недоліком можна вважати той факт, що дуже часто вони стають об'єктом розкрадання. Боротися з цим не допомагають навіть різноманітні системи запірних механізмів, що встановлюються на дренажних люках.

Сьогодні завдяки розвитку технологій на зміну чавунним люкам приходять люки з полімеру. Вони значно дешевші за чавунні аналоги, при цьому мають практично ті ж експлуатаційні якості. Крім цього завдяки тому, що композит, який використовується при виробництві таких люків, не підлягає вторинній переробці, відсоток їх розкрадання зводиться до мінімуму. Такі люки можуть бути використані скрізь, крім великих автострад та спеціальних об'єктів.