Щоб уберегти підземні інженерні комунікації від вандалізму та засмічення, на їх колодязі обов'язково монтуються каналізаційні люки з кришками. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим у безпеці пішоходів та автомобілістів.

Де використовують кришки каналізаційних люків, із чого виготовляють

Кришки каналізаційних люків затребувані на різних об'єктах, починаючи від каналізаційних та дренажних систем, і закінчуючи водопровідними та газопровідними комунікаціями.

кришка люкуПротягом тривалого часу кришки каналізаційних люків виготовлялися виключно із чавуну. Це пояснювалося тим, що більше жоден з металів не міг конкурувати за вартістю, зносостійкості і міцності з цим металом. І сьогодні, незважаючи на велику кількість нових і високотехнологічних матеріалів, виробники не відмовилися від використання чавуну, оскільки попит на дані вироби, як і раніше, високий. Залежно від сфери застосування, кришки з чавуну поділяються за класом максимально допустимого навантаження.

Крім цього металу, все частіше використовується для виробництва кришок люка полімерні матеріали. За своїми якостями вони не поступаються чавуну. Вони також міцні та надійні, проте відрізняються меншою вагою. У числі переваг варто виділити невисоку вартість полімерів та полімер-композитів, їх стійкість до агресивних середовищ, тривалий термін експлуатації, а також стійкість до критичних перепадів температур. Варто виділити естетичні показники, кришки каналізаційних люків з високоякісних полімерних матеріалів можуть бути виконані в кольоровому вигляді. Використання спеціальних барвників сприяє тому, що кришка каналізаційного люка довго зберігає свій колір.

Зіткнувшись з необхідністю купівлі партії кришок для каналізаційних люків, слід кришки каналізаційних люківспочатку визначитися з областю їх застосування, і вже виходячи з цього, вибирати саме той тип, який найбільше підходить. В іншому випадку каналізаційні колодязі не будуть надійно захищені, що загрожує широким рядом неприємностей. Зокрема пов'язані вони з серйозними пошкодженнями транспортних засобів та заподіянням шкоди здоров'ю перехожих.