Каналізаційні люки із замком мають цілу низку переваг перед своїми аналогами, необладнаними пристроями, що замикаються. Крім того, що він у будь-який момент дозволяє фахівцям отримати доступ у каналізаційні колодязі, він також є надійним захистом від нещасних випадків та від несанкціонованого проникнення в колодязі. Ні для кого не секрет, що непорядні громадяни кришки люків часто крадуть, щоб здати їх на металобрухт. Наявність замків не дозволяє вандалам робити свою брудну справу.

Незважаючи на розвиток інформаційних технологій, обійтися сьогодні без каналізаційних люків як в умовах мегаполісу, так і в умовах невеликого провінційного містечка практично неможливо. У зв'язку з активним розвитком інфраструктури, людство змушене прокладати все нові та нові підземні комунікації, внаслідок чого люк із замком має великий попит. Залежно від сфери застосування, люки відрізняються модифікаціями.

Для використання на найбільш жвавих автомобільних трасах, а також у промислових зонах, встановлюються каналізаційні люки з замком типу Т. Їх вирізняє велика маса. Для виготовлення люків цього типу виробники використовують чавун високої міцності. Чавунні люки не схильні до корозії, не страшні їм і високі механічні навантаження.

Для монтажу на оглядові колодязі, що знаходяться на автомагістралях, застосовуються люки типу ТК. Вони також відрізняються великою вагою. Каналізаційні люки типу Л призначені для монтажу в тих комунікаціях, що знаходяться в місцях, недоступних для транспортування. Зокрема, це міські парки, площі, сквери, пішохідні доріжки тощо. Для виробництва люків типу використовується міцний. та легкий метал. Крім металу виготовлення люків нерідко використовуються полімери. Вони також доречні у дворах, у зонах із рясними зеленими насадженнями та на пішохідних доріжках.

Для дачних ділянок виробники пропонують люки типу ЛЗ. Використовуються садові каналізаційні люки із замком як для влаштування індивідуальної системи каналізації, так і для надійного захисту приватних та державних водопровідних колодязів.