Внутрішня каналізація призначена для виведення побутових стоків. Каналізація в окремому будинку зазвичай являє собою систему-самотік, тобто таку систему, при якій рух відбувається під впливом сили тяжіння. Перевага такої системи в тому, що не потрібно додаткового споживання енергії.

З чого ж складається внутрішня класична каналізаційна система.
Щоб запах з каналізаційних труб не проникав у житлові приміщення, фактично кожен сантехнічний пристрій оснащується сифоном.
З іншого боку, для <а href="//gidrolica.ua/102-sistemy-tochechnogo-vodootvoda">системи каналізації вільний доступ повітря, що досягається практично улаштуванням фанових чи вентиляційних стояков.

Практично кожна внутрішня система каналізації будинку складається з наступного списку частин:

  • установки для перекачування або чищення стоків;
  • ємності для прийому стоків;
  • колектори;
  • трубопроводи;
  • стояки;
  • відвідні лінії.


Встановлення внутрішньої каналізації

Встановлення каналізаційних труб є довгою і трудовитратною дією, яка вимагає дотримання певної послідовності дій, ретельності та акуратності. Від того, як добре буде змонтована і спроектована система, залежатимуть її експлуатаційні подальші властивості, а також надійність і тривалість роботи. Якщо Ви складаєте проект самі, необхідно обов'язково показати його фахівцю, виявлення можливих відхилень від норми. Якщо проект буде схвалений, тоді можна приступати до закупівлі матеріалів, потрібних для монтажу.

Установка каналізаційних стояків.

Монтаж будь-якої каналізації починається зі стояків. Спочатку робиться розмітка відповідно до плану, а потім приступають до встановлення труб.
При установці стояка необхідно розмістити його строго вертикально, а також запобігти перекосам і переломам у місцях стиків труб.
При розведенні трубопроводу труби встановлюють вгору розтрубами починаючи з підвального приміщення та одночасно встановлюють ревізії. Традиційно ревізії монтують у всіх місцях поворотів трубопроводу, у кожному приміщенні спочатку стояка, а також наприкінці системи внутрішньої частини каналізації. Наприкінці кожного каналізаційного стояка обов'язково влаштовують вентиляцію, яку виводять на дах або горище у формі каналу персональної вентиляції.

Одразу зі стояком на кожному поверсі виконують встановлення відвідних горизонтальних ліній.
Після встановлення стояків до них підключають відвідні лінії від усіх санітарно-технічних пристроїв. Їх діаметр при цьому повинен бути такий же, як діаметр виходу кожного з цих приладів.
Розрахунок каналізації по будинку передбачає максимальну довжину труб в 10 метрів, кут їх нахилу при цьому повинен бути таким, щоб не було перешкод вільному до стояку стічних вод.