Дренажні решітки є однією з деталей поверхневого дренажу. Разом з іншими компонентами дренажу, такими як дощеприймачі, дренажні канали та інші, вони створюють систему очищення, збору та відведення води за межі ділянки.

Що роблять решітки для дренажних каналів?

  • Захищають дренажні канали від засмічення – паперами, листям, гілками та іншим сміттям;
  • Забезпечують безпеку пересування людей – сприяють запобіганню влученню ногою в дренажний канал;
  • Забезпечують можливість вільного пересування транспорту та людей. Монтаж дренажних решіток відбувається на проїжджій частині, тротуарах, зелених зонах.


Які існують вимоги до дренажних решіток?

Незалежно, з якого матеріалу виготовлені решітки, вони повинні відповідати ряду вимог:

  • Висока корозійна стійкість;
  • Висока зносостійкість;
  • Довговічність.


Ці вимоги забезпечуються використанням новітніх матеріалів для виробництва.

Дренажні решітки призначені для захисту каналів лінійного водовідведення від засмічення вуличним сміттям листям та різних пошкоджень та відколів країв каналів. Дренажні решітки бувають різних розмірів та форм. Решітки закривають водостоки в промислових організаціях та метрополітенах.

Дренажні решітки виробляють з нержавіючої та оцинкованої сталі, чавуну, міді, які витримують різні навантаження (тертя та високий тиск). Решітки з нержавіючої та оцинкованої сталі можуть використовуватися в тих місцях, де пред'явлені підвищені вимоги до протикорозійних властивостей матеріалу. Чавунні решітки використовують на АЗС, територіях промислових організацій, логістичних центрів, на узбіччях автомобільних доріг.

Дренажні решітки також служать для естетичного оформлення зовнішнього вигляду ділянок, технічних споруд та вулиць.