Після паркування автомобіля на трав'яному газоні залишаються сліди від автомобільних шин, які погано відновлюються, оскільки колеса поступово утрамбовують ґрунт. Уникнути цього допомагає використання технології екопаркування, яка передбачає встановлення на трав'яному газоні спеціальної високоміцної газонної решітки модульного типу, що забезпечує збереження густого трав'яного покриву та захист його від деформації та знищення. Така газонна решітка має пористу структуру і не боїться навантажень.

Решітка для екопаркування ефективно захищає від навантажень трав'яний покрив, сприяючи зростанню трави та кореневищ. З її допомогою поверхня ґрунту армується осередками, в яких трав'яний покрив розташовується нижче на кілька міліметрів, ніж верхній край решітки, що забезпечує його захист від витоптування. Завдяки використанню екопаркувань, коренева система трави, що росте на газоні, залишається захищеною під час руху автотранспорту.

Використання решіток забезпечує парковці рівну поверхню і захищає грунт від ерозії. Все механічне навантаження від автомобіля, що стоїть на газоні, припадає на решітку, завдяки чому коренева система трави залишається цілою. Решітки для екопаркування виготовляються з міцного, морозостійкого полімеру та мають по краях спеціальні замки для з'єднання їх між собою з метою розподілу навантаження між сусідніми модулями. Крім цього, для додаткового кріплення використовують спеціальний якір, що перешкоджає зміщенню модулів решітки у горизонтальному напрямку.

Термін служби екопаркування становить двадцять п'ять років. Воно не вимагає під час експлуатації ніякого додаткового догляду та здатне витримувати морози до мінус сорока градусів.

Технології екопаркування також використовують:
• При облаштуванні під'їзних шляхів для автотранспортних засобів.
• На автомобільних парковках у житлових, промислових, спортивних та комерційних зонах.
• На пішохідних, велосипедних доріжках, полях для гольфу та інших спортивних спорудах.
• У місцях, відведених для відпочинку та ігор, наприклад, на дитячих ігрових майданчиках, з метою захисту газону від витоптування.
• У покриттях терас та плоских дахів для захисту гідроізоляційної прошарки.
• На злітно-посадкових майданчиках надлегких літаків та вертольотів.
• Для зміцнення схилів при забезпеченні їх захисту від ерозії та розмивання ґрунту.
• Навколо дерев у декоративних садах.
• Для зміцнення ґрунту під час проведення масових заходів (виставок, ярмарків, виїзних театралізованих вистав тощо).