Сьогодні при будівництві різних інженерних мереж для накриття каналізаційних колодязів все частіше застосовують легкі пластикові люки. Вони вигідно відрізняються від чавунних нижчою вартістю та простотою монтажу. До того ж пластикові люки значно рідше крадуть, що, на жаль, досить часто відбувається з їхніми чавунними аналогами.
Ще одна перевага пластикових люків у тому, що вони можуть випускатися в дуже широкій гамі кольорів і в різноманітних формах. Це дає можливість зробити їх більш привабливими і використовувати, наприклад, при оформленні газонів, галявин та інших декоративних ландшафтах, тому що люки зеленого кольору практично непомітні в траві і не псують краєвид неприродними сірими плямами.
Легкі люки можуть виготовлятися з полімерних та композитних пластмас. За своїми експлуатаційними властивостями вони практично не поступаються чавунним люкам. Люки з пластмас мають достатню морозостійкість і здатні витримувати температури до -50 градусів Цельсія. Також вони стійкі до впливу різних агресивних речовин і можна використовувати на будмайданчиках і промислових підприємствах. Що стосується навантаження, яке можуть витримувати люки, воно може бути різним залежно від класу виробу. Наприклад, люки із пластмас здатні витримувати постійне навантаження до півтори тонни, і придатні для використання в парках, на дитячих майданчиках та інших місцях, де не буває великовантажного транспорту. Для використання на автодорогах і магістралях існують люки, виконані з композиту, а також полімерпіщані люки. Вони здатні витримувати набагато більші навантаження, максимум яких може сягати двадцяти п'яти тонн.
Легкі люки можуть випускатися як із замками, так і без них, але, як уже говорилося вище, у зв'язку з неможливістю здачі таких люків у металобрухт відсоток їх крадіжок вкрай не високий. Тому вони можуть стати дуже вигідними для дорожніх служб, водоканалів та інших організацій, що займаються будівництвом та обслуговуванням найрізноманітніших колодязів.