При сучасному будівництві дуже важко обійтися без прокладання різних інженерних комунікацій під підлогою. Саме для забезпечення повноцінного доступу до них і призначені підлогові люки. Виготовляються вони з алюмінієвого профілю, а кришка люка заповнюється ламінатом, паркетом, бетоном, тобто необхідним у кожному конкретному випадку покриттям для підлоги. У принципі, люк є прямокутною ємністю з арматурною сіткою, його місцезнаходження видає лише тонка щілина по периметру кришки. Природно, ці вироби повинні витримувати значні навантаження, тому виробляються вони з міцного матеріалу.


Якщо детальніше розглядати асортимент, слід назвати основні види люків для підлоги:

  • Виймані – це вироби зі знімною кришкою, по периметру яких наклеєний гумовий
    ущільнювач. Для зручного відкриття кришка люка оснащується спеціальним кільцем-фіксатором.;
  • Заповнювані – ревізійні вироби з поглибленою кришкою, що призначена для заповнення певними матеріалами.
  • Щодо механізму закривання, це можуть бути фіксатори, сталеві петлі;
  • З газовими амортизаторами – конструкції з незнімними дверцятами, які закріплені на петлях і оснащені газовими підйомниками (вони полегшують закриття/відкриття);
  • З рифленою поверхнею – повністю готові конструкції, які не потребують додаткових процесів заповнення або облицювання фінішними матеріалами.

 

Кришка люка має специфічне рифлення, завдяки якому запобігає ковзанню. В якості матеріалу для виробництва таких підлогових люків застосовується алюміній, а також нержавіюча або оцинкована сталь. Найчастіше, ці вироби використовуються на промислових об'єктах усередині або зовні приміщень: забезпечується доступ до шахт, до експлуатаційних каналів пішохідних доріжок.
Загалом, люки для підлоги повинні мати хороші експлуатаційні властивості, тому виготовляються вони з добротних матеріалів, які не піддаються корозії та характеризуються високими показниками стійкості до навколишнього середовища.