Каналізаційний люк є пристроєм, який встановлюється на колодязь інженерних комунікацій для того, щоб мати доступ до теплових, газових, водопровідних, кабельних та каналізаційних мереж.

Монтаж та встановлення каналізаційних люків повинні проводитися відповідно до суворих правил, оскільки тільки в цьому випадку вони будуть повністю безпечні як для пішоходів, так і для інших учасників дорожнього руху. Таким чином, установка люків сьогодні здійснюється у суворій відповідності до ДСТУ. Однак навіть цього часто недостатньо для того, щоб забезпечити повну безпеку даного пристрою.

Як показує практика, найслабшим місцем при монтажі сучасних люків є монтаж опорного кільця, а також корпусу люка. Як правило, для цього на теренах нашої країни використовується звичайний бетон. Природно, що в майбутньому це може призводити до виникнення багатьох проблем, оскільки бетон не є найбільш надійним матеріалом. Навіть у тому випадку, якщо для монтажу використовується марка бетону не гірша за М400, під впливом навантажень конструкція буде пошкоджена вже протягом року.

При монтажі люків дуже важливо принципово використовувати опорне кільце. На сьогоднішній день саме воно є частиною всієї конструкції, яка несе на собі функцію захисту плити перекриття, завдяки якій відбувається перерозподіл питомого навантаження.

Найкращим рішенням для монтажу люка є використання спеціальних самонівелюючих монтажних розчинів, які повністю тверднуть вже через 3 хвилини після заливання. Даний розчин є запорукою того, що установка буде виконана швидко, а люк прослужить довго, не вимагаючи ремонту.

При встановленні каналізаційних люків важливою умовою є той факт, що всі роботи повинні здійснюватись професіоналами. В іншому випадку за якість робіт складно поручитися. Що стосується властивостей кожного окремого люка, то вони залежать від того, який матеріал був використаний для його виготовлення.